Alison Bomber | Siła twojego głosu

Kiedy:
niedziela 15.07.2018
Godzina:
14:00
czas trwania:
3 h
Gdzie:
Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59
Bilety:

100 - 120 PLN 

*przedsprzedaż
Kategoria:
WARSZTATY Brave Academy
Wielka Brytania

Warsztat prowadzony przez trenerkę głosu i pracy z tekstem z wieloletnim aktorskim oraz wokalnym doświadczeniem w najlepszych światowych instytucjach teatralnych, współpracującą m.in. z The Royal Shakespeare Company i Teatrem Pieśń Kozła. Pozwoli odkryć siłę i potencjał własnego głosu podczas pracy nad tekstami Szekspira. Uczestnicy poznają sposoby na uczynienie ekspresji wokalnej bardziej wyrazistą i dowiedzą się, jak sam Szekspir używał języka, by udzielić aktorom wskazówek dotyczących bohaterów.


W ramach warsztatu będą badane związki pomiędzy wyobraźnią, głosem a ciałem. Pracując w grupie z wybranymi fragmentami tekstów Szekspira, uczestnicy będą mogli doświadczyć tego, jak dźwięk, rytm i chwyty retoryczne autora wpływają zarówno na mówcę, jak i słuchacza. Pomogą tym samym nie tylko zrozumieć tekst, lecz także komunikować treści i szukać żywego, organicznego połączenia z językiem.


Techniki, wykorzystane do badania tego, jak słowa stają się fizyczne i muzyczne, mogą być używane we własnym języku uczestników po zakończeniu warsztatu.


Wymagania: znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, tak, by uczestnik mógł podążać za instrukcjami prowadzącej.

Prowadzenie: Alison Bomber
14–15 lipca 2018, 14:00–17:00

CENA I ZAPISY

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia.  

Ceny:

przy rejestracji do 30 czerwca 2-dniowy warsztat (3h dziennie) – 100 zł
przy rejestracji do 10 lipca 2-dniowy warsztat (3h dziennie) – 120 zł

Więcej informacji: workshops@bravefestival.pl

REGULAMIN WARSZTATÓW

 

Inne propozycje tego dnia