Rama Vaidyanathan | Indyjski taniec klasyczny

Kiedy:
czwartek 19.07.2018
Godzina:
10:00
czas trwania:
3 h
Gdzie:
Akademia Sztuk Teatralnych, ul. Braniborska 59
Bilety:

120 - 160 PLN 

*przedsprzedaż
Kategoria:
WARSZTATY Brave Academy
Indie


Prowadząca warsztat Rama Vaidyanathan ma za sobą 25-letnią praktykę taneczną i jest obecnie jedną z najbardziej znanych na świecie tancerek stylu bharatanatjam, uczennicą legendarnej wykonawczyni Yamini Krishnamurthy. Głęboko czerpie z tradycji, a jednocześnie od lat rozwija indywidualny styl i odświeża klasyczny kanon. Sprawiła, że taniec stał się prawdziwie duchowym przeżyciem, któremu całkowicie się oddaje, i doskonale potrafi przekazać to publiczności. Ceniona przez krytyków za wyjątkowe umiejętności choreograficzne i wkład w repertuar tańca bharatanatjam. Uczy tańca klasycznego w Ganesa Natyalaya w Delhi oraz na licznych warsztatach w swoim kraju i za granicą.


Warsztat dostępny dla wszystkich zainteresowanych tańcem hinduskim, także tych dotąd niepraktykujących tańca bharatanatjam i początkujących w tej technice. Prowadzącej Ramie Vaidyanathan towarzyszyć będą dwaj muzycy akompaniujący podczas warsztatów, co pozwoli uczestnikom uchwycić ideę rytmów stosowanych w indyjskim tańcu klasycznym.

Bharatanatjam to antyczny styl klasycznego tańca hinduskiego pochodzący z południowych Indii, istniejący od ok. 3 tysięcy lat. Był wykonywany przez kapłanki-tancerki dewadasi w świątyniach w Thanjavur i Malabar, jako rodzaj daru składanego bóstwu. Dziś występuje głównie jedna tancerka lub cała ich grupa. Taniec ten łączy dynamikę wykonania ze statycznymi pozami i emocjonalnym zaangażowaniem. Towarzyszy mu muzyka i śpiew komentujący choreografię.


Warsztat prowadzony w języku angielskim, istnieje możliwość tłumaczenia na polski.

Prowadzenie: Rama Vaidyanathan
18–19 lipca 2018, 10:00–13:00


CENA I ZAPISY
Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia.

Ceny:
przy rejestracji do 30 czerwca 2-dniowy warsztat (3 h dziennie) – 120 zł
przy rejestracji do 10 lipca 2-dniowy warsztat (3 h dziennie) – 160 zł

Więcej informacji: workshops@bravefestival.pl

REGULAMIN WARSZTATÓW