Samar Yazbek | Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii

Kiedy:
sobota 14.07.2018
Godzina:
16:00
Gdzie:
Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2
Bilety:

wstęp wolny

*przedsprzedaż
Kategoria:
Brave Contexts
gość: Ziad Abou Saleh, czyta: Ewa Skibińska

Dla wielu wydaje się to niewyobrażalne: mija już 7 lat od rozpoczęcia protestów przeciw Baszszarowi al-Asadowi i późniejszych wydarzeń, które w sposób totalny odmieniły oblicze Syrii, krajów ościennych, a także kontynentu europejskiego. Samar Yazbek oddaje głos zwykłym obywatelom ogarniętego wojną domową państwa, tym szukającym normalności pośród beznadziei i próbującym przetrwać w piekle. Czy możemy choć trochę zrozumieć tę wojnę, skoro cudze doświadczenia – zwłaszcza tak brutalne – są nieprzekazywalne? 
Samar Yazbek jest cenioną syryjską dziennikarką, reporterką i aktywistką zaangażowaną m.in. w pomoc kobietom na obszarze północnej Syrii. Opuściła ojczyznę w 2012 roku. Przeprawa jest jedną z najważniejszych przetłumaczonych w Polsce książek dotyczących Syrii.

Gościem spotkania będzie dr Ziad Abou Salah – Syryjczyk mieszkający we Wrocławiu od ponad 30 lat. Socjolog i wykładowca na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Ekspert od spraw dialogu i negocjacji polsko – arabskich. Autor książki z 1995r. W poszukiwaniu piątego kąta, czyli obcokrajowcy o Polakach. 

Inne propozycje tego dnia