Nowy

Jimek na Brave Festival!

11.05.2018, godz. 08:00
Radzimir Dębski, fot. Dorota Tyszka

Do grona artystów nadchodzącej edycji festiwalu dołączył Radzimir Dębski (JIMEK) wraz z kenijskimi dziećmi z orkiestry Ghetto Classics. Wspólnie zaprezentują symfoniczną „Historię Hip-Hopu” na gali finałowej Brave Festival.

Koncert Radzimira Dębskiego i kenijskiej młodzieży zakończy tegoroczny Brave Festival. Podczas gali finałowej młodzi Kenijczycy wystąpią z wybranym przez siebie repertuarem, a towarzyszyć im będą wrocławscy muzycy i instrumentaliści.

Orkiestra złożona z dziecięcych muzyków powstała 9 lat temu w Korogocho. Jest to dzielnica Nairobi, zamieszkała przez blisko 300 tysięcy ludzi, uważana za jeden z największych slumsów stolicy Kenii. Każdego dnia śmieciarki przywożą tony odpadów na gigantyczne wysypisko, górujące nad okolicą. W tych ponurych realiach powstało Ghetto Classics – inicjatywa, w którą zaangażowanych jest obecnie ponad 300 dzieci grających na, często zniszczonych lub uszkodzonych, instrumentach klasycznych. Dzięki terapeutycznej roli muzyki młodzi artyści mogą choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach, ucząc się współpracy, rozwijając kreatywność i zdobywając nowe umiejętności.

O istnieniu kenijskiej grupy Radzimir Dębski usłyszał od znajomego, a wkrótce po tym zrodził się pomysł zrealizowania wspólnego projektu. Wszystko po to, aby udowodnić, że muzyka to przede wszystkim pasja i nieustanne przełamywanie konwenansów.

Sprzedaż biletów na koncert oraz na pozostałe wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Brave Festival wystartuje już w drugiej połowie maja.