Nowy

Po konferencji prasowej. Festiwal już za chwilę!

11.07.2018, godz. 17:00

Spotkanie z mediami zorganizowaliśmy w Barbarze. Było okazją do przybliżenia tegorocznej edycji festiwalu i zaproszonych artystów. W konferencji uczestniczyli także przedstawiciele SEPO (Syrian Expat Philharmonic Orchestra).

Pomysłodawca i dyrektor Brave Festival, Grzegorz Bral, podkreślał, że tegoroczna edycja to powrót do korzeni: – To festiwal o ludziach, o których trzeba mówić i których warto pokazywać, festiwal dla odważnych widzów, gotowych na konfrontację ze stereotypami. Każde z 11 wydarzeń w głównym programie tej edycji dotyka jakiegoś stereotypu.

 

Przedstawiciele SEPO opowiadali o idei orkiestry. – Łączy muzyków, którzy próbują znaleźć swoje miejsce bardzo daleko od domu, zwraca odrobinę godności, tożsamości i przynajmniej jakąś część dawnego życia. Istotne jest dla nas również to, że dzięki orkiestrze możemy kultywować tradycje syryjskiej muzyki, sięgające nawet dwóch tysięcy lat wstecz – mówił podczas spotkania Raed Jazbeh – założyciel i dyrektor artystyczny  orkiestry.

 

SEPO, wraz z muzykami Orkiestry Leopoldinum we Wrocławiu, usłyszymy na inaugurację Brave Festival 2018 – już w najbliższy piątek, o godz. 19.00 w Operze Wrocławskiej.

Do zobaczenia!