Nowy

Już dziś rusza Brave Festival 2018!

13.07.2018, godz. 14:11

Na otwarcie koncert symfoniczny z mocnymi akcentami orientalnymi. W sobotę i niedzielę zobaczymy trzy spektakle, będzie seria warsztatów i spotkania z twórcami. Rozpocznie się też 12. Przegląd Filmowy Brave: Forbidden Cinema.

13. edycję Brave Festival zainauguruje koncert jedynej w swoim rodzaju orkiestry symfonicznej. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi SEPO (Syrian Expat Philharmonic Orchestra), składająca się z wybitnych filharmoników syryjskich – dziś uchodźców. Wspólnie z muzykami Orkiestry Leopoldinum NFM we Wrocławiu wykonają m.in. utwory nawiązujące do tradycyjnej muzyki syryjskiej, z wyraźnymi akcentami, a nawet instrumentami orientalnymi, jak buzuki i dawne skrzypce, a także utwory polskich kompozytorów, w tym Karłowicza, Kilara i Góreckiego.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Operze Wrocławskiej. Tuż po nim, o godz. 20.45, można osobiście spotkać się i porozmawiać z artystami.

Brave Festival 2018 potrwa od 13 do 22 lipca. W ramach głównej ścieżki festiwalu zobaczymy 15 wydarzeń, w tym spektakle, koncerty, performance, dwie konfrontacje tancerzy, a także plenerową paradę muzyczną. Główny temat festiwalu to w tym roku Widzialni/Niewidzialni.

 

Tutaj harmonogram festiwalu!  

Do zobaczenia na Brave Festival!