Zasadźmy sobie las!

17.03.2016, godz. 10:00

Zapraszamy na wspólne sadzenie drzew na wrocławskich Świniarach! 2 i 3 kwietnia, na 10-hektarowej przestrzeni, odbędzie się nasza ekologiczna akcja!

Brave Festival już po raz trzeci zasadzi drzewa we Wrocławiu. tym razem 2 i 3 kwietnia od 10.00 do 14.00. Naszą ideą jest wzmocnienie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez wspólne budowanie zielonej infrastruktury miastał. Nowy las na Świniarach, na 10-hektarowym obszarze (https://goo.gl/maps/ynq8bwVTgLD2), ma zapewnić rozwój i poprawę jakości życia wszystkich Wrocławian. Dwudniową akcję „Zasadźmy sobie las!” zasilą szeregi wolontariuszy z firm Google, Credit Suisse, HPE, HP, KEA oraz UPS a także rodziny goszczące Brave Kids wraz z najmłodszymi ekologami.

Zielony Wrocław to część naszej tożsamości. Drzewa trzeba chronić. Nie czekajmy, aż ktoś zrobi to za nas. Poczujmy się odpowiedzialni za kształtowanie rzeczywistości, która nas otacza.

- mówi Paulina Anna Galanciak, organizatorka akcji.

 

Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą warsztaty ekologiczne dla dorosłych i dla dzieci przygotowane przez Fundację Ekorozwoju i Nadleśnictwo „Śnieżka” oraz konkurs na najciekawsze imię dla sadzonki. Zwycięzca otrzyma bilet na wydarzenia w ramach Brave Festival 2016.

 

 

Chcesz mieć swój wkład w ekologię miasta, sprawić, żeby życie w stolicy Dolnego Śląska było odrobinę zdrowsze, a przy okazji spędzić miły weekend w gronie przyjaciół i rodziny?  Dołącz do nas! Zaproś swoich przyjaciół, rodzinę i znajomych! Każda para rąk to szybciej powstający las. Masz dodatkowe rękawice i łopatę? Weź je ze sobą!
 

Partnerzy akcji:


Druakrnia KEA, Castorama, HP, Hewlett Packard Enterprise, Google, Credit Suisse, UPS, Nadleśnictwo „Śnieżka”, Lasy Państwowe, Fundacja Ekorozwoju, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.