Nowy

Genialny finał Brave Festival 2018!

23.07.2018, godz. 15:33

Za nami Brave w najlepszym wydaniu. Muzycy Ghetto Classics z Kenii w towarzystwie Radzimira Dębskiego JIMKA, muzyków NFM i studentów akademii muzycznych zagrali w Capitolu koncert, który zapamiętamy na długo. Podobnie jak całą, obfitą w wydarzenia, 13. edycję Brave Festival.

 

W pierwszej części muzycy wspólnie wykonali siedem utworów. Z każdym kolejnym entuzjazm na widowni był większy – po czwartym wykonawcy otrzymali już aplauz na stojąco. W tej części Jimek grał na bębnach i na pianinie, natomiast druga odbyła się już pod jego batutą. Rozpoczął ją wraz z nim Elisabeth Njoroge, założycielką Ghetto Classics. Warto podkreślić, że rozpoczynała ten projekt z udziałem 14 dzieci, a w tej chwili uczestniczy w nim już 1,2 tys. młodych muzyków.

Radzimir Dębski podkreślał, że druga część finału to odtworzenie jednego z najważniejszych występów w jego życiu – koncertu, który wspólnie z orkiestrą Ghetto Classics wykonywał w Kenii. Jednym z utworów była jego autorska kompozycja „Historia Hip Hopu”. Energia ze sceny udzieliła się publiczności – to było doskonałe podsumowanie festiwalu.

Zgodnie z tradycją Brave Festival, cały dochód ze sprzedaży biletów, włącznie z przeglądem filmowym, zostanie przekazany na cel charytatywny. W tym roku udało się zebrać aż 150 tys. zł. Serdecznie dziękujemy!